126 komentarzy

  1. krisu

    Chłopaki macie jakias fajna stronke z pikonami bo troche mi poznikalo.

  2. ja

    @Jan Oszek
    Cała maść różnych picon masz tu:
    https://www.opena.tv/forum111/
    Nie ma znaczenia jaki soft masz.
    Po prostu pobierz te które ci najbardziej odpowiadają.

  3. Andrzej
  4. bzyk83

    Video Download Helper – plugin do przeglądarki można nim wyciągać adresy url. Przyczyną niedziałających kamerek czy też kanałów internetowych są zmieniające się tokeny. Wyciągniesz adres pogra dzień albo dwa i trzeba znów wyciągać. Gdzieś kiedyś widziałem że na niektórych tunerech nie działa wpis SERVICE:4097 (początek adresu kamerki lub kanału) trzeba zmienić na SERVICE:5002

  5. Swedzio

    Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego część kanałów (np. HBO czy TVN Fabuła) są po angielsku? Bukiety od Bzyka oczywiście

  6. bzyk83

    Trzeba pewnie ścieżkę dźwiękowa zmienić;)

  7. Swedzio

    Ale tylko na tych kanałach gdzieś jest angielski dla się zmienić ścieżkę dźwiękową? W jaki sposób?

  8. bzyk83

    Na większości kanałach można zmieniać, nawet podczas transmisji meczu np na TVP są 2 komentarze do wyboru. Najczęściej żółty na pilocie, ale to zależy od softu

  9. gasper

    Nie mogę sobie poradzić z banalna rzeczą ustawienie czasu:) w zgemmie, ciągle mi się spieszy o 16 minut, bez względu czego bym tam nie ustawił: synchronizacja za pomoca Serwera NTP czy Czas Transpondera, probowalem zmieniać tez adresy Serwera NTP i ciągle to samo, jakieś sugestie??

  10. Woka

    Gasper, ustaw TVP INFO i uruchom ponownie dekoder. Pomoże na 100%

  11. bzyk83

    @gasper
    Było poruszane to. Wyłącz oscam, restart tunka, odpal oscam. Powinno być ok.

  12. Pipi

    @bzyk ale musi być ustawiony kanał TVP info lub inny niekodowany pozwolę sobie to napisać bo na innym kanale nie działa przynajmniej u mnie

  13. Jaro

    na jakim sofcie macie ten problem z czasem? Mam 6 dekoderow zgemma w roznych lokalizajach w europie, wszytskie z aktualnym softem Hyperion i na zadnym problem z czasem nie wystepowal.

  14. gasper

    @bzyk dzieki, najprostsze rozwiązania są najlepsze, na taki restart nie wpadłem:)

  15. Daro1003

    Gdzie i w jaki sposób ustawić kanał startowy po restarcie Enigmy ?

  16. bzyk83

    Daro
    Otwierasz listę w tunerze, otwierasz menu listy i dajesz „ustaw jako kanał startowy”

  17. Floyd

    Też bym chciał wiedzieć ale może to zadziała:
    https://www.vuplus4k.com/tools-m3u-enigma-2-converters/

  18. Jaro

    juz znalazlem http://www.enigma-tv.com/modules/download/ ostatni program na dole, teraz szukam cos do scalania wielu plikow m3u

  19. Floyd

    Możesz scalować w notatniku.

  20. Jaro

    Albo zaloguj sie np przez putty ( port 22)do tunka i wklej to

    wget -qO- –no-check-certificate „https://github.com/s3n0/e2plugins/raw/master/ChocholousekPicons/online-setup” | bash -s install

    I enter

  21. bzyk83

    Udało się komuś pobrać wcześniej Enigma-TV IPTV Generator 1.0.0.3 (03/2017) z tej strony? Jeśli ktoś ma ten program to bardzo proszę o podesłanie
    http://www.enigma-tv.com/modules/download/

  22. deldata

    @Bzyku nie wiem czy o to chodziło ale wersja się zgadza Enigma-TV IPTV Generator 1.0.0.3 do pobrania : https://megawrzuta.pl/download/dec08c4cc93514a38102341869a541ec.html

  23. acypaczom

    domysnie wiekszosc dystrybucji pzwala na logowanie bez hała , natpmiast ftp (wgrywanie plików) domyslnie wymaga. sa 2 rozwiazania, albo zaloz haslo dla roota, albo wykonaj tę komendę w telnecie, która zamieni jedną linię i wtedy bedziesz mogl logowac sie bez hhasła;
    sed -i 's|\/lib\/security\/pam_unix.so shadow| \/lib\/security\/pam_unix.so nullok shadow |g’ /etc/pam.d/vsftpd
    albo zainstaluj s4aupdater. on ma zarowno listy bzyk83, jak i wbudowane narzedzie do usuwania hasła przy ftp

  24. Bodzio

    Sorry że tu zadaję pytanie wgrałem listę do PACE HDS7241 z czterema satelitami działa tylko HotBird i Astra a w konfiguracji tunera mam tryb prosty port A – Astra
    port B – HotBird
    Port C i Port D nie mogę ustawić innego satelitę tylko Hot i Astra
    Jaki myk muszę zrobić żeby śmigało?

  25. Jaro

    nie wiem jaka lista tam jest, tzn w jakim formacie, ale na e2 uaktualnia sie plik satellite.xml tam jest lista wszytskich satelit, http://satellites-xml.org/ zakladka Custom

  26. bzyk83

    Restart tunera po wgraniu listy robiłeś?

  27. Bodzio

    Lista jest Lista Quadri bzyk83 – satelity Hot Bird 13ºE + Astra 19,2ºE + Astra 23,5ºE + Astra 28,2ºE < restary,na nowo oprogramowanie nic nie daje w pliku satellite.xml satelity są widoczne stawiam że oprogramowanie w tunerze jest do poprawki (czy ktoś na Nbox oglada wiecej satelit niż Astra i HotBird?)

  28. bzyk83

    Plik sattelites.xml jest w dwóch lokalizacjach. Skopiuj ręcznie do etc/enigma2 oraz do etc/tuxbox( tej lokalizacji nie pamiętam na 100% w nboxie, jeśli nie ta to poszukaj). Potem restart tunera. Oprogramowanie nie ma tu nic do rzeczy. Ja miałem 7 sat na nboxie dopóki się nie zjarał.

  29. bzyk83

    Masz w komentarzach link do konwertera. Pobierz i przerób

  30. kuba

    Koledzy taki problem, po wgraniu ostatniej listy (dzięki bzyk) trochę ją poustawiałem jeszcze po swojemu w dreamboxie) po wyłączeniu z sieci nie ładuje się lista, robi zwiechę na „oczku” dopiero po naciśnięciu na pilocie FAV wybieram bukiet i hula, tuner uclan ustym 4k pro, soft openAtv, pomorze ktoś?

  31. bzyk83

    Ustaw kanał startowy. Otwórz listę, zaznacz kanał który chcesz aby uruchamiał się po restarcie. Naciśnij menu potem ustaw jako kanał startowy.

  32. kuba

    Mam ustawiony kanał startowy,

  33. bzyk83

    To zaloguj się do tunka w pliku settings w folderze etc/enigma2 odszukaj wpisy zaczynające się od:
    config.servicelist.startuproot
    config.servicelist.startupservice
    config.tv.lastroot
    config.tv.lastservice

    usuń je, ustaw wtedy kanał startowy i sprawdź teraz

  34. seaman25

    @bzyk83
    OK! Wielkie dzięki! Wszystko hula jak należy, jesteś WIELKI!!!
    Dlaczego na to nie wpadłem to tylko starożytni bogowie chyba wiedzą hahaha

  35. bzyk83

    Widzę że jednemu twórcy list spodobał się pomysł kolegi @moko, a moje wykonanie z omijaniem pustych miejsc w bukietach
    https://enigma2.hswg.pl/wp-content/uploads/2022/12/111.jpg

  36. acypaczom

    INFORMACYJNIE: Nowe listy od @bzyk83 będą aktualizowane co 4h, a nie co 2 (jak do tej pory). Czyli 0/4/8/12/16/20 . Serwer wykonuje więcej czynności, dlatego nie chcę go zamęczyć.
    Jesli więc @bzyk83 umieści listę o 19:55 to o 20:01 będzie już widoczna do pobrania w Rango, jeśli jednak zrobi to o 20:05 to dopiero o północy. Od 1 stycznia będziemy o rok starsi, więc czas i tak bdzie leciał szybciej (czego ani wam, ani sobie nie życzę 😉 )
    To samo dotyczy list @seto i @Sancho. @Fullkiller bez zmian.

  37. ślepy

    bzyk83 dziękuję bardzo. Jak zwykle krótko i na temat. Pytania jeszcze jakie mam: jak orientacyjnie ogarnąć tą kopię z poziomu dekodera? Rozumiem, że jakiś pendrive na fat32 podłączam go do dekodera i gdzieś z poziomu ustawień? Czy gdy zainstaluję soft będzie już jakaś wtyczka, która pozwoli na zainstalowanie oscama?

  38. bzyk83

    Menu/ustawienia/zarządzanie oprogramowaniem/wgrywanie oprogramowania online i tu wybierasz. Jeśli masz na penie to pełne obrazy, a jeśli chcesz pobrać z sieci to wybierasz którą wersję chcesz. Do oscama zainstaluj sobie plugin s4aupdater. Jest też w sofcie menu pobierania wtyczek. Zazwyczaj 2x zielony

  39. walter

    Witam wszystkich ponownie.
    Posiadam tunery zgemmah9twin
    Kartę cameleon na opłacanym abonamęcie.
    Powklepywane poprawnie ustawienia w Readers-Edit Reader 0100_nc+.
    Nowa lista od bzyk83 wgrana.
    A na tych kanałach CANAL+4K,CANAL+PREMIUM HD,CANAL+1HD,CANAL+FILM HD,CANAL+FAMILY HD,HBO2-ciemno.Dodam że EPG tuner nanosi poprawnie przy tych kanałach.
    W orginalnym dekoderze odbiór jest OK.
    Czy może naniesione wpisy na Readers-Edit mogą mieć wpływ na dekodowanie tych kanałów?
    Czy może „parka”ma wpływ?
    Może ktoś mnie naprowadzić co jest nie tak.
    Poprawne działanie potrzebne do podziału na odbiorniki w domu.
    Dziękuję za podpowiedzi.

    Życzę wszystkim hucznego sylwestra,i spokojnego Nowego Roku 2023

  40. acypaczom

    @walter disablecrccws = 1 dla czytnika + oscam CyCeC do obsługi 1813
    tych 4k na cameleonie nie zobaczysz, bo nie są dostepne, tylko HD.

  41. walter

    @acypaczom
    Dzięki za naprowadzenie -nastała światłość
    Powodzonka w Nowym Roku 2023

  42. bzyk83

    Mogę dodać. Do zresetowania hasła nie potrzeba starego. Wchodzisz w ustawienia/system/sieć/ustawienia hasła i wpisujesz nowe. I tyle. Domyślne hasła to root lub jest bez hasła.

    Link do s4aupdater masz na górze strony wraz z instrukcją. Wystarczy przeczytać, jest tam wszystko wraz z linkami do programów.

  43. acypaczom

    duzo pisania było. ale s4audater potrafi tez restartowac hasło, podobnie jak kazdy pilot dekodera w załadce system (nie tylko wgrywac listy, czy instalowac oscama) . JEsli ktoś nie chce się nauczyć czegokolwoek, a wymaga od innych tego, to uważam to za świństwo. Takie pudełka kpuje się z odrobiną wiedzy. Wgranie nowego image to kilka minut, tam nei ma haseł (ani openatv, ano OPLi).
    @Adamos, to nie jest powazby blad. po restarcie GUI powinno być już dobrze.
    jesli nie to z telnetu spróbuj wejsc i napisac po zalogowaniu sie jako root „init 4” bez cudzyslowiu. Ewentualnie spróbuj innego i nowszego edytora : https://github.com/DYefremov/DemonEditor

  44. bzyk83
  45. duht

    Wie ktoś może czy da się ustawić w oscamie aby nie dekodował TVPis1 i 2 a wszystko inne działało?

  46. acypaczom

    mozna w oscam.dvbapi
    I: [CAID]:[provider ID]:[service ID]
    CAID 0B01 , czy 1813 ….czy co tam masz
    provid 0000
    serviceID 3ABD

  47. acypaczom

    @mieczyslaw. HLS Downloader do firefox

  48. Łukasz

    @acypaczom
    To ile ma pobrań Bzyk83 ? Coś zdradzisz?

  49. acypaczom

    ostatni raz jak puściłem logowanie ruchu, to lista na HB była pobierana między 320 a 500 razy dziennie!!!!
    A+HB miedzy 150-370 – srednio
    Dlatego wiem, że jest to kawał dobrej roboty.
    Dla porównania moja między 8 a 24 (choć ją stworzyłem właściwie po to, że po każdorazowej instalacji moc sprawdzić, czy dziala pobieranie z serwera ;P )

  50. Łukasz

    @acypaczom

    To ciekawe ile Twoją wtyczkę ile osób ma zainstalowaną..

    Jestem też ciekaw ile ten plugin do kanałów ile osób posiada? Kiedyś pisałeś że było ( chyba jak dobrze pamiętam) 600 sprawdzeń… a teraz pewnie mniej bo wszyscy przechodzą na py3. ( a tam przecież nie działa)

  51. acypaczom

    @Łukasz 600 vs 4000 ( dziennie niepowtarzalnych IP – choć nie wryfikowałem, czy dany IP ma obie wtyczki, a wiem, że i tacy są) 🙂 Jak już wcześniej pisalem większość przeniosła się na py3. Teraz tylko czekać na oficjalny OPLi i juz tylko nboxy i jakieś vti zostaną.
    @TVP1 jeśli w dzień jest gorzej niż w nocy, to raczej wina konwertera, który już się sypie i w cieple nie wyrabia. Zimą pewnie będzie lepiej.

  52. acypaczom

    @fiufiu 1. s4aupdater zrobi Ci kopie konfiguracji oscama i list. Może dodam też mozliwosc listowania i przywracnia wtyczkek, ale to dopiero w listopadzie jak wyjdzie wersja już bardziej pythonowa niż bashowa.
    Wtyczki jeśli są to oficjalne z OATV, to przy aktualizacji starego do nowego OATV jest opcja równiez instalacji tych wtyczek. Pozostałe moża wrzucic na pena czy karte microSD i instalować przez filmanagera klikajac na stosownym pliku Ipk. Jesli używasz skórki BlackHarmony to nie polecam 7.3, ani 7.4 bo jest ciągły problem ze zmianą kodu, przez co skin potrafi się wywalić. Oczywiście nie jest to wina autora, a ciągłych zmian w tej odmianie E2.
    @Krystian – na gotowo to poniżej 5 minut 🙂


  53. Acypaczom mam pytanko jakim to programem sie wyciagalo M3u8 cos ten na liscie na sofcie 6.4 cos przestalmi dzialac https://catcast.tv/Best90 Eurodance 90 wiem zedasie cos zmienic i gada moze Bzyku pomoze dziekuje

  54. acypaczom

    @maxiu używam sporadycznie HLS downloader do firefox. to nie moje podwórko, więc nie mam narzędzi, ktore ułątwiają pracę, a jedynie, takie, ktore pozwalają znalezc rozwiązanie. zakładka Network

  55. Woj

    Witam, jest ktoś mi w stanie pomóc? Po aktualizacji list kanałów, w przypadku gdy przytnie tuner i muszę resetować, blokuje się w momencie planszy „OPEN ATV” z okiem, muszę wtedy wejść w OpenWebif i stamtąd włączyć kanał. Ostatnią lista, która się nie blokuje przy resecie jest lista z grudnia 2023.. Ktoś wie o co kaman?

  56. H

    @Woj

    Brak ustawionego kanału startowego.

    Nie wiem skąd masz soft ale u mnie nawet jak wgram listę i wył dekoder to zawsze wraca do tego ostatniego zapamiętanego kanału.
    Dodam też że nie ustawiałem żadnego kanału startowego itp.

  57. bzyk83

    Zmień kanał startowy np na tvp1, wgraj listę i zobacz. Coś masz zapewne pomieszane w tunerze,

  58. Woj

    And the winner is @bzyk83 – PODZIAŁAŁO!! – zmieniłem kanał startowy, wgrałem na nowo listę, restart – działa, zmieniłem kanał startowy na swój poprzedni, restart – DZIAŁA. DZIĘKI @bzyk83 !!!

  59. bzyk83

    Miałeś napewno ustawiony taki w którym się coś zmieniło, albo został usunięty. Najprostsze rozwiązania najlepsze 😉 A już softy chcieli wgrywać.

  60. Igor

    @bzyk83
    Podrzucisz jakieś statystyki ile osób pobiera Twoją listę?

  61. acypaczom

    Statystyki pobierania, bez podziału hb, -dual_
    maj 7181
    czerwiec 6945
    lipiec 6922
    sierpień 5878
    Do północy wczoraj, czyli przez ponad 2h nikt nie pobrał wersji z 18.08.
    Mniej jak 20% to Rango, dokładniejszych mi się nie chce, ale nawet widać, że cześć w s4aupdater używa podobnie jak uzytkownicy Rango python2 .
    Statystyki dotyczą wtyczek, a nie pobierania przez przeglądarkę ze strony

  62. wiadro

    Soft nowy zainstalowany (openatv, poprzednio vti) problem pozostaje ten sam. Ma ktos moze pomysl o co chodzi? 3 tygodnie temu wysztko bylo ok. Mam duzy talerz, odbieram z Angli. W chwil obecnej po przeszukaniu nieba znajduje mi 300 kanalow. Wczesniej okolo 2700

  63. Piotr

    @wiadro

    To że masz duży talerz to nic praktycznie nie znaczy.

    Możesz mieć nawet 140 cm ale źle ustawioną antenę i co Tobie da tak duża antena praktycznie nic.( Jak nie jest celowana satelite tylko obok)

    Podłączyłes miernik? Jakie masz wartości db?
    Pamiętaj że na każdym dekoderze snr pokazuje co innego..

    Np
    Czysto teoretycznie
    Antena ustawiona miernikiem na 18 db
    Np zgemma h2s pokaże około 75 %
    nBox będzie miał 99 %
    H11 pokaże 85 %
    Itd itp

    Podłącz miernik dla zwykłego szarego człowieka wystarczy Satlink WS6933

    I wtedy możemy coś Ci pomóc.

    Po 2 konwerter a konwerter to też jest różnica..

    Tyle z mojej strony.

  64. Wiadro

    Dzięki za odpowiedź. Sygnał miałem do tej pory +90%. Ustawiane przez specjalistę z miernikiem 2 lata temu. Do tej pory nie miałem żadnych kłopotów. Ostatnio częstotliwości sie zmieniały i pomyślałem ze problem musi być związany ze softem. Kilka tygodni temu astra mi zniknela, zrobilem update i wszystko świeciło bez problemu. Bzyk wypuścił nowa listę, zaktualizowałem i przestało działać. Tvp1, TVP 2 nie świeca. Polsaty, tvny z sygnałem 90%. Czy nie jest tak, ze jak satelita sie przestawiła to nie powinienem łapać ani jednego kanału z Hotbirda? W tym przypadku, polowa świeci, połowa nie. 19.2 nic nie łapie

    Konwerter https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B077VNYBHK?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

  65. Piotr

    #Wiadro

    Konwerter z firmy ’ krzak ’

    No to może winna jest głowica..

    Podłączyłes inny dekoder ?

    Po 2 TVP 1 czy TVP2 nic w częstotliwościach się nie zmieniło..

    Podłącz inny dekoder lub miernik i sprawdź TVP 1 czy TVP2 to będziesz wiedział..
    Jeśli będzie działać to głowica .
    Jeśli nie działa no to firmy krzak konwerter.

  66. Piotr

    Bez miernika czy innego dekodera ciężko Ci będzie znaleźć przyczynę.

  67. Dudzik

    tak mam wbudowany wifi wogole to najpierw jak sciagnalem to dzialalo przez internet z telefonu a na LAN nie dzialalo teraz wogole nie dzialo ale nie mam polaczenia a to jest moj pierwszy raz, wiec probuje to zrobic i rozkminic z forum i instrukcjami z tej strony.

  68. bzyk83

    Najpewnej złe hasło. Zmień i sprawdź

  69. Pipi119.

    Hasło możesz zmienić w dekoderze ustawienia/siec/zmień hasło / i zapisz zielony przycisk

  70. Instruktor

    Mam pytanie do Bzyka: Skąd ściągnąć taką skórkę jaka jest na początku tej stronki i jak się ona nazywa?

  71. bzyk83

    Full HD Glass 17, wpisujesz w Google i znajdziesz. Trzeba jeszcze się pobawić w ustawieniach.

  72. @dzik

    Macie jakiś pomysł na niedziałające epg i zmieniająca się datę w tunerze? Open ATV octagon – zmienialem plik clock? coś tam nie pamiętam i było ok ale po włączeniu oscam znowu jest 9 września 2024. Miał ktoś taki przypadek?

  73. problem rozwiązany

    „Dzik” to powinno ci pomóc: Porada niepoprawny czas nie wyświetla EPG
    Z katalogu /etc wyrzuć plik fake-hwclock.data, restart dekodera
    przy pomocy programu do ftp lub z poziomu tunera Wtyczki dream explorer Folder ETC plik
    fake-hwclock.data

  74. @dzik

    Właśnie nie wiem czy wywaliłem całkowice ten plik czy tylko wyczyściłem zawartość. Ale spróbuję całkowicie wywalić i dam znać.

  75. bzyk83

    Na tą chwilę C+ Extra nie uruchomisz.

    Tu macie instrukcję łopatologiczną odnośnie pikon
    https://enigma2.hswg.pl/wgrywanie-picon-poprzez-program-dreamboxedit/

  76. A

    U mnie pomogło odinstalowanie i ponowne zainstalowanie, konfiguracja programu

  77. Tomasz

    Udało się a jeśli chodzi o picons? Instalowałem z opcji dekodera. Pikony wgrane na dysk do dekodera i nie wyświetlają się. Gdzie mogę jeszcze coś pozmieniać ?

  78. A

    Wgraj FileZilla, potem ścieżka /usr/share/enigma2/picon z kompa, na zasadzie wklejania, ewentualnie z dysku dekodera na tą ścieżkę

  79. A

    Mam wgrany Full HD Glass17, wrzucam jeszcze w /usr/share/enigma2/hdg17_files/picon oraz /usr/share/enigma2/hdg17_files/piconOled i to działa

  80. acypaczom

    artur jezyk polski czasmi po roznych pluginach gubi się w s4aupdater. mozesz to wymusic w menu ustawien, albo recznie w s4aupdater.cfg linię;
    force_change_language=pl

  81. Tomsz

    Dzięki chłopaki wrzuciłem to na usb i dział .pozdrawiam.

  82. Bzyk83

    BTW ostatnio znajomemu podmieniłem nboxa na Octagona po 8 latach, bo kondensatory umarły. To żałuje że nie wymienił już dawno temu. To samo proponuję;)

  83. Gregor

    Witam. Jaka może być przyczyna że mniej więcej połowa programów z satelity hotbird ma jakość i siłę zero, a druga połowa ma 70-80%? Na drugim telewizorze wszystko działa poprawnie. Konwerter monoblock unicable.

  84. Łukasz

    @Gregor

    Np kabel
    Końcówka
    Głowica

    Najważniejsze czy to jest ten sam dekoder? Ten sam model?

    Zamieniłes miejscami?
    Żeby wykluczyć?

  85. Piotr

    @Laurier

    Lista nic nie ma do tego.

    Albo coś się zawiesiło.

    Wył dekoder i wł za 5 minut

    Albo naciśnij przycisk audio i sprawdź czy AC3 i DTS masz włączone.

  86. @dzik

    @bzyku nie wiesz co może być – wgrywam listę 2×1 przez polskie listy kanałów do nboxa lista najnowsza z września i znowu wywala mi astrę i zostaje tylko hot bird – muszę dogrywać satellites.xml osobno. Masz na to jakieś lekarstwo? Dzięki

  87. bzyk83

    Nie mam. Może autor skryptu pomoże, czyli acypaczom. Ewentualnie zainstaluj panel AIO, tam tez są listy do pobrania. Tylko szukaj wersji na py2. Tam wrzucam listy osobiście. Jak nie to jakimś programem z kompa.

  88. @dzik

    Ok. Dzięki. Będę wrzucał normalnie z kompa.

  89. dami

    jak pobiore liste hotbird od bzyka83 obojetne czy s4aupdarer czy rango updater2 to jest ok
    ale jak pobiore hotbird i astre to w konfiguracji tunera znikaja do wyboru satelity jest tylko hotbird i kanaly z astry sa wyszarzone

  90. bzyk83

    Błąd w skrypcie do pobierania list. Trzeba odezwac sie do autora. Bo te 2 wtyczki z niego korzystają. Zainstaluj aio panel.

  91. Łukasz

    @bzyk83

    A jak pobiore normalnie z tej strony to wtedy Astra znika czy jest w porządku?

  92. bzyk83

    Jest ok. Później sprawdzę czy faktycznie znika prz pobieraniu przez plugin

  93. @dzik

    Panowie już pisałem o tym nie raz. Znika albo się coś dzieje z plikiem satelites.xml Wywala Astrę 19,2 i jest tylko hot bird. Jak wrzucasz listę np. dremboxedit jest ok. Coś jest pluginem do list. Tam kolega od AIO napisał że coś poprawił ale nie próbowałem tego plutonu.

  94. Bzyk83

    Nie poprawił tylko dodał możliwość pobrania pliku satellites.xml. zresztą w s4aupdater tez jest taka opcja

  95. bzyk83

    Na 100% błąd w skrypcie, który pobiera listę z tej strony i przepakowuje ją na serwer we wtyczce s4aupdater oraz Rango. Dodaje plik satellites.xml tylko z HB. Dopóki autor tego nie poprawi, będzie się tak działo. W takim wypadku zainstalować Panel AiO lub wgrywć listę przez jakiś program

  96. Grigorij

    Cześć, pomóżcie
    nie mogę wgrać listy kanałów przez dreamboxedit,
    problem jest z hasłem- próbowałem pkteam, dreambox lub bez hasła.
    Dodam, ale chyba nie ma to znaczenia, że dziś zmieniłem obraz na openatv (wcześniej hyperion), mój dekoder to octagon sf8008

  97. bzyk83

    Domyślnie hasło to: root

  98. Grigorij

    A gdzie to sprawdzić?, szukam w różnych miejscach- są jakieś podpowiedzi ale to nie działa

  99. bzyk83

    Menu-ustawienia-sieć-ustawienia hasła i tam ustawisz swoje

  100. Andrzej

    Tak faktycznie. Dziękuję za informację. Mam problem bo żaden kanał na YT mi nie działa. Pewnie coś muszę dograć. Mam DM920 na orginalnym sofcie.

  101. krzysztoffff

    Wracam z pytaniem z dwoma kanałami RED GO z listy kanałów IPTV POLSKA w echannelizer widać te kanały, ale po wgraniu nawet tym programem do dekodera kanały nie odbierają i na liście ich albo nie widać albo widać jako n/a

  102. bzyk83

    Te kanały wymagają odtwarzacza ExtEplayer3. Zainstaluj serviceapp

  103. zestful3cd6e41381

    Do oglądania IPTV z list kanałów, kamer, należy doinstalować:

    opkg install enigma2-plugin-systemplugins-serviceapp
    opkg install python3-youtube-dl
    opkg install python3-yt-dlp
    opkg install enigma2-plugin-extensions-ytdlpwrapper
    opkg install enigma2-plugin-extensions-ytdlwrapper
    opkg install enigma2-plugin-extensions-streamlinkwrapper
    opkg install streamlinksrv

    po instalacji pełen restart tunera

  104. Danon

    Dziękuję @zestful3cd6e41381

    Z poziomu tunera tylko dwie udało mi się znaleść a skąd resztę pobrać ?

  105. zestful3cd6e41381

    Wszystko to co napisałem są to polecenia na terminal ( Telnet). Należy je zainstalować przez terminal w OpenWebift, albo PuTTy, każde z osobna.

  106. wiadziu

    @Tomek
    Odnośnie tego wyświetlania sprawdź kabel HDMI czy wszystko w porządku lub nim poruszaj przy wejściach…
    Miałem uszkodzony kabel HDMI lub nie „dopchnięty” i gdy wybierałem rozdzielczość 2160 dla menu ekran robił się czarny, gdy powracałem na 1080 było OK ale czasami też podczas oglądania TV gubił źródło z tunera i dawał efekt jak by tuner był wyłączony, musiałem wyłączyć tuner z pilota i załączyć ponownie w tedy było OK do następnego razu, walczyłem z tym 3-msce i nie wiedziałem co jest grane, ostatecznie jak ruszałem kablem przy wtyczce dawało efekt że coś nie łączy wiec dopchnąłem teraz jest OK.
    U Ciebie przypadek inny i na dwóch TV ale sprawdź kabel.

  107. Arczi

    Witam wszystkich na forum. Mam pytanie Zainstalowałem Streamlink, i działa ale nie otwierają się kanały ( YT ) czy może ktoś pomóc. Widziałem że trzeba dograć ytdlpwrapper , ale czy można to łączyć z Sreamlinkiem?

  108. bzyk83

    Trzeba dograć ytdlwrapper oraz ytdlpwrapper inaczej nie ruszą

  109. Arczi

    Dziękuje Bzyku działa (YT)
    . Dograłem i git śmiga .

  110. Arczi

    Jesteś najlepszy zawsze wusłuchasz i pomożesz chapeau bas

  111. krzysztoffff

    Witam
    Mam pewien problem i może ktoś zna rozwiązanie . Problem dotyczy opena tv 7.6.0 i listy od bzyk83, nie działają mi wszystkie kanały IPTV konkretnie to nie działają kanały zaczynające się 4097 dodam że kanały zaczynające się 5002 działają bez problemu. Sprawdziłem i na openatv 7.5.1 ta sama lista działa beż żadnych problemów. Proszę o pomoc

  112. Arczi

    Dziękuje bzyku wszystko śmiga Szacun mega robota…

  113. bzyk83

    Te zaczynające się od 4097 powinny działać na czystym sofcie bez żadnych dodatków. Przestawiony masz pewnie domyślny odtwarzacz. Podejrzewam ze masz zainstalowany serviceapp i tam zmieniony

  114. krzysztoffff

    A jak to poprawić? By działały te kanały?

  115. bzyk83
  116. krzysztoffff

    Witam bzyk83 zrobiłam tak jak napisałeś „Menu – ustawienia – nagrywanie i timeshift – serviceapp” i większość kanałów IPTV ruszyła ale jest kilka np tvp kultura 2; tvp historia 2, Alfa tvp, tvp Wilno.. na których jest dźwięk i niema obrazu co może byc przyczyną?

  117. Pipi119.

    @ Krzysztof!!! Sprubuj dograć wszystkie komendy poniżej ( najpierw piersza część a później druga Ważne to jest w tajej kolejności Dogrywanie kodeków-komendy-kolejno:

    opkg update && opkg upgrade
    opkg install ffmpeg
    opkg install gstplayer
    opkg install exteplayer3
    opkg install enigma2-plugin-systemplugins-serviceapp
    reboot
    2 opkg update && opkg upgrade
    opkg install python3-youtube-dl
    opkg install python3-yt-dlp
    opkg install enigma2-plugin-extensions-streamlinkwrapper
    opkg install enigma2-plugin-extensions-ytdlpwrapper
    opkg install enigma2-plugin-extensions-ytdlwrapper
    opkg install streamlink
    opkg install streamlinksrv
    reboot
    pamiętaj wszystko i nie pomyl kolejnisci

  118. Pipi119.

    Krzysztof zainstaluj wszystko po koleji i reset dekodera ( jak dasz komendę reboot- to dekoder powinien sam się zrestartować) jak nie ruszy to odinstaluj i zainstaluj na nowo dodam ze ja też nie miałem wszystkich IPTV po wgraniu tego wszystko działa próbuj pamiętaj o kolejności nie pomyl się (:

  119. zyczliwy

    99%

  120. Paweł Pawełek

    ☕ Postawmy bzykowi kawę!

    Pamiętajcie, że przygotowanie takich list to godziny żmudnej pracy.
    Jeśli korzystacie z jego zestawień i chcecie zmotywować go do dalszego działania, warto odwdzięczyć się choćby symboliczną „wirtualną kawą”.

    https://buycoffee.to/bzyk83

  121. tretiak

    @bzyk83 rozwiniesz ten teat oscama i daty której nie mozna za cholere przestawic? nie moge tego nigdzie znalezc a nie bede przeinstalowywal kolejny raz

  122. Piotr

    @tretiak

    Wył oscam-a/ncam

    Restartujesz dekoder
    I włączasz oscam -a/ncam

    I będzie działać.

    Najlepiej usunąć plik

    etc/fake-hwclock.data
    etc/init.d/fake-hwclock

  123. tretiak

    Działa, dzięki!

  124. Dc

    Zmieniły się parametry w
    Eleven od 1-3 i nie chodzą poprawnie
    Czarny ekran.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.